Grusza

LUKASÓWKA

Owoce wielkości od średniej do bardzo dużej. Kształt jest jajowatoowalny lub tępostożkowaty, czasem nieregularny. Skórka jest gładka, lekko tłustawa i nieznacznie błyszcząca. Barwa skórki zielonkawożółta, po dojrzeniu słomkowożółta, czasem z delikatnym karminowym rumieńcem, bez ordzawienia. Szypułka jest dość krótka i gruba. Miąższ ma barwę żółtawobiałą, jest średnioziarnisty, słodko – winny, soczysty, smaczny. Smak owocu jest często uzależniony od stanowiska na jakim się uprawia. Na złych stanowiskach, w chłodne lata owoce mogą być niesmaczne – “jałowe”. Gniazdo nasienne otoczone jest cienkim pierścieniem komórek kamiennych.

XENIA

Owoce duże, wydłużone-walcowate.  Skórka zielona, gładka przy kielichu, po dojrzeniu złocistożółta. Miąższ biały, zwarty, słodki, aromatyczny i soczysty.

KONFERENCJA

Duże lub średniej wielkości kulisto-stożkowate. Lekko żebrowane przy kielichu, dość wyrównane pod względem kształtu i wielkości. Skórka gładka zielonkawożółta pokryta w ponad połowie rozmyto-paskowanym rumieńcem o korOwoce najczęściej są duże, czasem średniej wielkości i niewyrównane pod względem wielkości. Kształt jest wydłużony, wrzecionowaty czasem stożkowaty. Skórka jest matowa, zielonkawa, później żółta, bez rumieńca z brązowym ordzawieniem, w niektórych latach pokrywającym ponad połowę owocu. Szypułka jest średniej długości do długiej i stanowi przedłużenie owocu. Zagłębienia szypułkowego brak. Zagłębienie kielichowe jest małe i płytkie, a kielich dość duży i otwarty. Miąższ ma barwę łososiowożółtą, jest delikatny, bardzo słodki, soczysty, bardzo smaczny. 

Kontakt

Piwonin,
Sobienie Jeziory, 08-443

info@wilgafruit.pl
+48 500 008 370