O nas

O NAS

Grupą Producentów Owoców i Warzyw

Jesteśmy wysoko wyspecjalizowaną Grupą Producentów Owoców i Warzyw działającą na rynku od roku 2003.

Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości jabłek deserowych i kapusty pekińskiej.
Obecnie zrzeszamy 61 udziałowców, gospodarujących na łącznej powierzchni około 500 ha. Rocznie produkujemy blisko 20 000 ton jabłek deserowych oraz ok. 4 000 ton kapusty pekińskiej.

 W latach 2005- 2010 uzyskaliśmy wsparcie finansowe z ARiMR poprzez realizację Planu Dochodzenia do Uznania. W ramach realizacji powyższego planu w czerwcu 2008 roku uruchomiliśmy nowoczesne centrum logistyczno–przechowalnicze, które w kolejnych latach rozbudowaliśmy, wyposażone w:

– zautomatyzowaną,  sterowaną komputerowo linię technologiczną z wodnym rozładunkiem firmy AWETA, która pozwala na rozsortowanie jabłek według koloru, rozmiaru i wagi.

– linie pakerskie z dynamicznymi stołami i automatycznym paletyzerem
– automat ważąco pakujący firmy HTECH pakujący jabłka w woreczki foliowe o wadze od 0,5 kg do 3,0 kg


W naszym Centrum Logistycznym znajduje się 29 nowoczesnych komór wysokiego składowania o łącznej pojemności 8300 ton, w których zastosowana jest technologia ULO. Tak składowane jabłka przechowują

Dysponujemy nowoczesną bazą przechowalniczą w technologii ULO, której łączna pojemność wynosi 23 tyś. ton. Zaletą systemu ULO jest wydłużenie okresu przechowywania owoców lub warzyw przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości handlowej.

Zarząd
  • Bogdan Grylak – Prezes Zarządu
  • Stanisław Koc
  • Paweł Osęka
  • Maciej Wrochna

Kontakt

Piwonin 47
08-443 Sobienie Jeziory

info@wilgafruit.pl
+48 500 008 370