Centrum logistyczne

Produkcja

PRZECHOWYWANIE

W naszym Centrum Logistycznym znajduje się 29 nowoczesnych komór wysokiego składowania o łącznej pojemności 8300 ton, w których zastosowana jest technologia ULO. Tak składowane jabłka przechowują się długo zachowując wysoką jędrność, kwasowość i zasadniczą barwę skórki, co składa się na wysoką jakość konsumpcyjną owoców nawet po kilkumiesięcznym okresie przechowywania.
W urządzenia chłodnicze i do kontrolowanej atmosfery nasze centrum wyposażyła firma ATMO CONTROL a w gazoszczelne drzwi firma P.H.U „ ŻELAZO”.

SORTOWANIE I PAKOWANIE

Dokładne i sprawne sortowanie oraz pakowanie jabłek w obiekcie umożliwiają maszyny dostarczone przez firmę Aweta.

Wstępne sortowanie rozpoczyna się wodnym rozładunkiem owoców, w pełni zmechanizowanym. Owoce są delikatnie przenoszone do sortownika optycznego na rolkach (urządzenie Rollerstar), a po przejściu odpowiedniej klasyfikacji zgodnie z zadanymi parametrami ( waga, rozmiar, kolor)  są dalej przenoszone do jednego z 12 kanałów wodnych. W dalszym etapie są pakowane w skrzynie za pomocą hydropróżniowych napełniarek. Zautomatyzowane są także procesy przenoszenia i odstawiania zapełnionych owocami skrzyń oraz pobierania pustych (robot Domino).  Wydajność linii sortującej to 8 ton na godzinę.

Kontakt

Piwonin,
Sobienie Jeziory, 08-443

info@wilgafruit.pl
+48 500 008 370